Pośród licznych miast w Polsce, miasto Kraków wybija się nie jedynie w obszarze kultury i akademickim, ale również na licznych innych polach. Zaczyna być regionem otwartym do mieszkania. Zmiany, które dokonały się w mieście w niedawnych okresach sprawiają, że miasto naprawdę idzie do przodu.

Pozytywne przekształcenia w stolicy małopolski.
Co godnego pochwały wypracowano w trakcie niedawnego okresu? Wielość napraw i nowości inwestycyjnych jest ogromna. Mocno wsparły rząd w tej materii dotacje Unii Europejskiej, z których Kraków często korzysta. Szybkie postępowanie w obszarze uzyskiwania dofinansowania spowodowały, że małopolska uzupełniła się o świeże drogi, nowoczesne pojazdy w taborze komunikacji miejskiej, i potrzebne miejsca dla ludności.

Szerokie innowacje nie są widoczne dla zwykłego obywatela. Nie znaczy to mimo wszystko, że nie istnieją. Zazwyczaj ignorujemy nie związane z nami historie. Statystycznemu mieszkańcowi miasta wydaje się, że w mieście niewiele się dzieje. Podczas gdy miasto rozwija się z każdym rokiem. Innowacje w zakresie zarządzania śmieciami, tworzeniu i modernizacji sieci kanalizacyjnej, stawianie filtrów przeciw hałasowi to jedynie część zmian, które umożliwiają nam pełniej i bardziej komfortowo funkcjonować. Miasto rozwija się również pod kątem opcji kulturalnych. Potencjał Krakowa rośnie za pomocą takich inwestycji jak: centrum konferencyjne ICE czy stadion Cracovia. Te inwestycje zachęcają turystów do odwiedzin.
Zapoczątkowane przez radnych plany nie tyczą się tylko ścisłego środka Krakowa, ale również są połączone z pełnym regionem. Z tej przyczyny zamiast uskarżać się tylko zobaczyć innowacje w które obrósł Kraków. Jacek Majchrowski prezydent . Kolejne lata – o ile uda się utrzymania tempa zmian – pozwolą miastu stać się zachwycającą metropolia.